Mesečni izveštaj

Tačnost prognoza: novembar 2026

Svi najbolji izbori i analize vrednosti u mesecu, ocenjeni prema konačnom rezultatu. Pogoci i promašaji se računaju jednako; poništeni mečevi su izostavljeni.

Od početka meseca, ocenjeno zaključno sa 4. nov 2026. Konačno od 2. dana narednog meseca.

Stopa pogodaka: novembar 2026

Najbolji izbori

Jedan izbor sa najvećom uverenošću po meču, na svim tržištima.

78,5%
Procenat pogodaka · tačno 557 od 710

+5,0 p.p. u odnosu na oktobar 2026

Analiza vrednosti

Izbori kod kojih verovatnoća modela najviše odstupa od konsenzusne tržišne cene.

65,0%
Procenat pogodaka · tačno 91 od 140

-0,9 p.p. u odnosu na oktobar 2026

U poređenju sa nagađanjem

Podatak o tačnosti sam po sebi ne znači ništa. Jedino korisno pitanje je koliko bi prosto pravilo postiglo na potpuno istim mečevima.

53,7%
Model, konačan ishod
45,7%
Uvek izaberi domaćina
+8,0
Razlika

Mereno na svakom ocenjenom meču, a ne na izabranom podskupu. Prednost domaćeg terena je razlog zašto prosto pravilo postiže ovoliko; razmak iznad njega je ono što model donosi. n = 1.015.

Po danima: novembar 2026

Svaka linija je sedmodnevni klizni prosek ocenjenih izbora, sa oznakom na danima koji stoje iza njega. Dani bez ijednog ocenjenog izbora prekidaju liniju umesto da budu premošćeni.

Najbolji izboriAnaliza vrednosti
Po danima: novembar 2026
Po danima: novembar 2026
DatumNajbolji izboriAnaliza vrednosti
01.11.202676,2%67,2%
02.11.202676,7%67,0%
03.11.202677,0%66,4%
04.11.202677,0%65,1%

Da li su verovatnoće poštene?

Ovo je provera koja je bitna. Grupišemo svaku prognozu konačnog ishoda prema verovatnoći koju smo objavili, a zatim iscrtavamo šta se zaista dogodilo. Kalibrisan model leži na dijagonali.

Savršena kalibracijaNaš modelInterval od 95%
Koliko često se zaista dogodilo
Da li su verovatnoće poštene?
Verovatnoća koju smo objavili

Šta ovaj grafikon obuhvataKonačan ishod na svakom ocenjenom meču, a ne samo izabrani izbori - izabran podskup ne bi mogao pošteno da proveri kalibraciju. Grupe sa premalo mečeva za prikaz spajaju se sa krajnjim tačkama, a veličina tačke prati veličinu uzorka. Uspravne linije su intervali od 95%: redak opseg je nesiguran podatak, a ne precizan promašaj.

117 mečeva je ostalo u opsezima sa manje od 50 i nije prikazano.

Brijerova ocena: 0,1921Srednja kvadratna greška između objavljene verovatnoće i ishoda. Niže je bolje; 0,25 je ono što biste postigli predviđanjem 50% na sve.

Kalibracija po opsegu verovatnoće

Opseg verovatnoćeVerovatnoća koju smo objaviliKoliko često se zaista dogodiloInterval od 95%Mečevi
0,05-0,2014,8%10,7%8,0% – 14,2%384
0,20-0,2522,8%17,7%14,6% – 21,3%496
0,25-0,3027,4%27,8%24,7% – 31,1%752
0,30-0,3532,1%30,4%25,7% – 35,5%336
0,35-0,4037,4%35,4%29,6% – 41,6%243
0,40-0,4542,8%51,4%45,2% – 57,5%251
0,45-0,5047,4%48,3%41,0% – 55,6%176
0,50-0,5552,5%57,5%48,8% – 65,7%127
0,55-0,6057,5%61,1%50,8% – 70,5%90
0,60-0,6562,3%68,5%57,1% – 78,0%73

Interval je raspon od 95% u kome izmerena vrednost može da se nađe pri toj veličini uzorka. Uži interval znači više mečeva u opsegu.

Sa kojih tržišta su izbori došli

Procenat pogodaka na mešovitoj korpi nije ista tvrdnja kao procenat pogodaka samo na konačnom ishodu. Ovo je šest najčešće korišćenih tržišta u svakoj korpi, sa ostatkom grupisanim, kako biste obe glavne brojke mogli sami da procenite.

Najbolji izbori

  • Pobeda domaćina ili nerešeno47,0% izboran = 334
  • Nerešeno ili pobeda gosta20,1% izboran = 143
  • Pobeda domaćina13,0% izboran = 92
  • Više od 1,5 golova11,1% izboran = 79
  • Više od 2,5 golova4,8% izboran = 34
  • Pobeda gosta3,9% izboran = 28

Analiza vrednosti

  • Pobeda domaćina67,1% izboran = 94
  • Manje od 2,5 kartona domaćina7,9% izboran = 11
  • Manje od 2,5 kartona gosta5,7% izboran = 8
  • Manje od 4,5 kartona5,0% izboran = 7
  • Manje od 10,5 kornera3,6% izboran = 5
  • Više od 2,5 golova2,9% izboran = 4
  • Ostala tržišta (7)7,7% izboran = 11

2 poništena meča su izostavljena iz ovih podataka.

Mesečni izveštaji

Kako su prošle prognoze: novembar 2026

Od 710 ocenjenih najboljih izbora u mesecu novembar 2026 tačno je bilo 557, odnosno 78,5%. Analiza vrednosti: tačno 91 od 140 (65,0%). To je 5,0 procentnih poena više nego u mesecu oktobar 2026. Ovo su podaci od početka meseca zaključno sa 4. nov 2026. Izveštaj postaje konačan 2. dana narednog meseca.

Za ishod meča model je bio tačan u 53,7% od 1015 mečeva, naspram 45,7% kada bi se uvek biralo da pobeđuje domaćin.

Svaka prognoza se ocenjuje prema rezultatu posle 90 minuta, i pogoci i promašaji, a poništeni mečevi se izostavljaju. Ukupni učinak i metod su na stranici Tačnost.