Osnovan 1909.

FC Sion tim
PNPPI
Stade de Tourbillon · 14.283
Sion
Golmani
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() A. Racioppi | 12 | 1.086 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7,0 |
![]() F. Ruberto | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() A. Racioppi | 12 | 0 | 7,0 |
![]() F. Ruberto | 0 | 0 | 0,0 |
Odbrana
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() N. Lavanchy | 12 | 1.086 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6,6 |
![]() J. Kronig | 12 | 1.086 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7,0 |
![]() N. Sow | 12 | 929 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6,9 |
![]() Marquinhos Cipriano | 9 | 614 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5,4 |
![]() N. Hefti | 7 | 472 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,7 |
![]() K. Hajrizi | 2 | 162 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,4 |
![]() Damien Moschinger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
![]() R. Kessler | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
![]() L. Villa | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() N. Lavanchy | 12 | 0 | 6,6 |
![]() J. Kronig | 12 | 1 | 7,0 |
![]() N. Sow | 12 | 1 | 6,9 |
![]() Marquinhos Cipriano | 9 | 0 | 5,4 |
![]() N. Hefti | 7 | 0 | 6,7 |
![]() K. Hajrizi | 2 | 0 | 6,4 |
![]() Damien Moschinger | 0 | 0 | 0,0 |
![]() R. Kessler | 0 | 0 | - |
![]() L. Villa | 0 | 0 | - |
Vezni red
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Baltazar Costa | 11 | 996 | 0 | 2 | 3 | 0 | 7,1 |
![]() A. Kabacalman | 12 | 971 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7,3 |
![]() I. Chouaref | 10 | 665 | 2 | 2 | 1 | 0 | 7,4 |
![]() D. Rrudhani | 10 | 639 | 3 | 1 | 1 | 0 | 7,2 |
![]() F. Sylla | 9 | 367 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5,9 |
![]() L. Chipperfield | 8 | 243 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,9 |
![]() B. Kololli | 5 | 78 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5,5 |
![]() A. Llukes | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() Baltazar Costa | 11 | 0 | 7,1 |
![]() A. Kabacalman | 12 | 1 | 7,3 |
![]() I. Chouaref | 10 | 2 | 7,4 |
![]() D. Rrudhani | 10 | 3 | 7,2 |
![]() F. Sylla | 9 | 1 | 5,9 |
![]() L. Chipperfield | 8 | 0 | 5,9 |
![]() B. Kololli | 5 | 0 | 5,5 |
![]() A. Llukes | 0 | 0 | - |
Napad
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Winsley Boteli Mokango | 12 | 779 | 6 | 4 | 0 | 0 | 7,2 |
![]() T. Berdayes | 11 | 507 | 2 | 1 | 0 | 0 | 7,0 |
![]() F. Surdez | 11 | 414 | 2 | 2 | 3 | 0 | 6,6 |
![]() R. Nivokazi | 12 | 373 | 3 | 0 | 1 | 0 | 6,7 |
![]() J. Lukembila | 12 | 371 | 3 | 5 | 0 | 0 | 6,9 |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() Winsley Boteli Mokango | 12 | 6 | 7,2 |
![]() T. Berdayes | 11 | 2 | 7,0 |
![]() F. Surdez | 11 | 2 | 6,6 |
![]() R. Nivokazi | 12 | 3 | 6,7 |
![]() J. Lukembila | 12 | 3 | 6,9 |
Podaci o timu i igračima preuzeti su iz zvaničnih podataka o mečevima za izabrano takmičenje i sezonu.
Sastav tima FC Sion za takmičenje Super League 2026 na jednom mestu
Sastav tima FC Sion za takmičenje Super League ove sezone broji 24 igrača. Golmani: 2, odbrana: 9, vezni red: 8, napad: 5. Prosečna starost igrača koji su nastupali je 25,5 godina. U sastavu su igrači iz 5 zemalja.
Golovi su raspoređeni na više igrača: golove je postiglo 11 različitih igrača, a predvodi ih Winsley Boteli Mokango (6). J. Lukembila predvodi tim po asistencijama (5).
Među standardnim igračima I. Chouaref ima najbolju prosečnu ocenu, 7,4. A. Racioppi ima najviše odbrana na golu (30).
Prognoze za predstojeće mečeve su na stranici FC Sion prognoze, a brojke sezone na stranici FC Sion statistika.























