Osnovan 1904.

Vasteras SK FK tim
PPIPI
Hitachi Energy Arena · 8.900
Västerås
Golmani
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() E. Jäger | 25 | 2.250 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6,8 |
![]() A. Fagerström | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4,0 |
![]() André Bernardini | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() E. Jäger | 25 | 0 | 6,8 |
![]() A. Fagerström | 2 | 0 | 4,0 |
![]() André Bernardini | 0 | 0 | 0,0 |
Odbrana
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() H. Magnusson | 26 | 2.315 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7,0 |
![]() P. Bonde | 27 | 2.092 | 2 | 1 | 1 | 0 | 7,0 |
![]() J. Karlsson | 26 | 1.453 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6,7 |
![]() V. Wernersson | 19 | 947 | 0 | 0 | 3 | 0 | 5,7 |
![]() F. Nsabiyumva | 15 | 880 | 2 | 0 | 1 | 0 | 7,0 |
![]() J. Tagesson | 15 | 651 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,2 |
![]() Madiou Keita | 6 | 402 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,6 |
![]() M. Ljungqvist | 10 | 114 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,0 |
![]() P. Amoran | 4 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3,3 |
![]() L. Bark | 2 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4,5 |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() H. Magnusson | 26 | 1 | 7,0 |
![]() P. Bonde | 27 | 2 | 7,0 |
![]() J. Karlsson | 26 | 1 | 6,7 |
![]() V. Wernersson | 19 | 0 | 5,7 |
![]() F. Nsabiyumva | 15 | 2 | 7,0 |
![]() J. Tagesson | 15 | 0 | 6,2 |
![]() Madiou Keita | 6 | 0 | 6,6 |
![]() M. Ljungqvist | 10 | 0 | 5,0 |
![]() P. Amoran | 4 | 0 | 3,3 |
![]() L. Bark | 2 | 0 | 4,5 |
Vezni red
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() S. Gefvert | 27 | 2.426 | 1 | 4 | 1 | 0 | 6,9 |
![]() M. Diagne | 27 | 2.341 | 1 | 1 | 2 | 0 | 7,0 |
![]() J. Magnusson | 20 | 1.148 | 3 | 3 | 2 | 0 | 6,9 |
![]() M. Hellisdal | 21 | 1.075 | 1 | 3 | 1 | 0 | 6,5 |
![]() M. Baggesen | 20 | 997 | 2 | 4 | 1 | 0 | 6,5 |
![]() I. Lushaku | 16 | 961 | 1 | 4 | 1 | 0 | 6,6 |
![]() J. Ring | 12 | 517 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6,7 |
![]() M. Mohamud | 6 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3,3 |
![]() L. Sibelius | 2 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,0 |
![]() Levi Hansas | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() S. Gefvert | 27 | 1 | 6,9 |
![]() M. Diagne | 27 | 1 | 7,0 |
![]() J. Magnusson | 20 | 3 | 6,9 |
![]() M. Hellisdal | 21 | 1 | 6,5 |
![]() M. Baggesen | 20 | 2 | 6,5 |
![]() I. Lushaku | 16 | 1 | 6,6 |
![]() J. Ring | 12 | 0 | 6,7 |
![]() M. Mohamud | 6 | 0 | 3,3 |
![]() L. Sibelius | 2 | 0 | 6,0 |
![]() Levi Hansas | 1 | 0 | - |
Napad
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() A. Taonsa | 25 | 1.909 | 10 | 2 | 3 | 0 | 7,1 |
![]() K. Gunnarsson | 26 | 1.422 | 2 | 2 | 3 | 0 | 6,4 |
![]() M. Ladefoged | 14 | 1.087 | 9 | 2 | 4 | 0 | 7,2 |
![]() A. Boudah | 20 | 1.009 | 1 | 4 | 2 | 0 | 6,7 |
![]() Bonaventure Lendambi | 12 | 574 | 2 | 0 | 5 | 0 | 5,8 |
![]() C. Risbjerg | 1 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,6 |
![]() Moussa Diallo | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() A. Taonsa | 25 | 10 | 7,1 |
![]() K. Gunnarsson | 26 | 2 | 6,4 |
![]() M. Ladefoged | 14 | 9 | 7,2 |
![]() A. Boudah | 20 | 1 | 6,7 |
![]() Bonaventure Lendambi | 12 | 2 | 5,8 |
![]() C. Risbjerg | 1 | 0 | 6,6 |
![]() Moussa Diallo | 0 | 0 | - |
Podaci o timu i igračima preuzeti su iz zvaničnih podataka o mečevima za izabrano takmičenje i sezonu.
Sastav tima Vasteras SK FK u takmičenju Allsvenskan 2026: ključni igrači
Sastav tima Vasteras SK FK za takmičenje Allsvenskan ove sezone broji 30 igrača. Golmani: 3, odbrana: 10, vezni red: 10, napad: 7. Prosečna starost igrača koji su nastupali je 22,9 godina. U sastavu su igrači iz 9 zemalja.
Golovi su raspoređeni na više igrača: golove je postiglo 15 različitih igrača, a predvodi ih A. Taonsa (10).
M. Ladefoged se izdvaja među standardnim igračima, sa prosečnom ocenom 7,2. E. Jäger ima najviše odbrana na golu (80).
Prognoze za predstojeće mečeve su na stranici Vasteras SK FK prognoze, a brojke sezone na stranici Vasteras SK FK statistika.





























