Osnovan 1908.

Žilina tim
PNIPN
Štadión Pod Dubňom · 11.181
Žilina
Golmani
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() D. Šipoš | 12 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7,5 |
![]() J. Badžgoň | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,9 |
![]() T. Tarcsi | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() D. Šipoš | 12 | 0 | 7,5 |
![]() J. Badžgoň | 1 | 0 | 5,9 |
![]() T. Tarcsi | 0 | 0 | - |
Odbrana
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() K. Bari | 13 | 475 | 1 | 1 | 3 | 0 | 7,3 |
![]() J. Minárik | 12 | 427 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6,7 |
![]() A. Narimanidze | 11 | 385 | 1 | 0 | 3 | 1 | 6,7 |
![]() T. Pališčák | 6 | 293 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,7 |
![]() M. Okál | 8 | 200 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,5 |
![]() J. Albin | 4 | 160 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,2 |
![]() F. Kaša | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,2 |
![]() M. Traore | 3 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,3 |
![]() M. Svoboda | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() K. Bari | 13 | 1 | 7,3 |
![]() J. Minárik | 12 | 0 | 6,7 |
![]() A. Narimanidze | 11 | 1 | 6,7 |
![]() T. Pališčák | 6 | 0 | 6,7 |
![]() M. Okál | 8 | 0 | 6,5 |
![]() J. Albin | 4 | 0 | 6,2 |
![]() F. Kaša | 1 | 0 | 6,2 |
![]() M. Traore | 3 | 0 | 6,3 |
![]() M. Svoboda | 0 | 0 | - |
Vezni red
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() F. Bzdyl | 13 | 406 | 1 | 1 | 2 | 0 | 7,1 |
![]() X. Adang | 12 | 373 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,7 |
![]() T. Hranica | 12 | 348 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6,9 |
![]() M. Káčer | 10 | 240 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7,0 |
![]() P. Baleja | 6 | 185 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,6 |
![]() A. Florea | 11 | 153 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6,9 |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() F. Bzdyl | 13 | 1 | 7,1 |
![]() X. Adang | 12 | 0 | 6,7 |
![]() T. Hranica | 12 | 2 | 6,9 |
![]() M. Káčer | 10 | 1 | 7,0 |
![]() P. Baleja | 6 | 0 | 6,6 |
![]() A. Florea | 11 | 1 | 6,9 |
Napad
| Igrač | Mečevi | Min. | Golovi | Asistencije | Žuti kartoni | Crveni kartoni | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() M. Roginić | 12 | 385 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6,8 |
![]() M. Faško | 12 | 340 | 3 | 1 | 1 | 0 | 7,0 |
![]() P. Iľko | 9 | 272 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,9 |
![]() F. Kóša | 12 | 253 | 1 | 3 | 0 | 0 | 7,1 |
![]() S. Ďatko | 6 | 139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,4 |
![]() D. Homet Ruiz | 10 | 126 | 3 | 0 | 1 | 0 | 7,2 |
![]() K. Bilalovic | 6 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,7 |
| Igrač | Mečevi | Golovi | Ocena |
|---|---|---|---|
![]() M. Roginić | 12 | 0 | 6,8 |
![]() M. Faško | 12 | 3 | 7,0 |
![]() P. Iľko | 9 | 0 | 6,9 |
![]() F. Kóša | 12 | 1 | 7,1 |
![]() S. Ďatko | 6 | 0 | 6,4 |
![]() D. Homet Ruiz | 10 | 3 | 7,2 |
![]() K. Bilalovic | 6 | 0 | 6,7 |
Podaci o timu i igračima preuzeti su iz zvaničnih podataka o mečevima za izabrano takmičenje i sezonu.
Sastav tima Žilina u takmičenju Super Liga 2026: ključni igrači
Sastav tima Žilina za takmičenje Super Liga ove sezone broji 25 igrača. Golmani: 3, odbrana: 9, vezni red: 6, napad: 7. Prosečna starost igrača koji su nastupali je 22,8 godina. U sastavu su igrači iz 9 zemalja.
Golovi su raspoređeni na više igrača: golove je postiglo 9 različitih igrača. F. Kóša predvodi tim po asistencijama (3).
D. Šipoš se izdvaja među standardnim igračima, sa prosečnom ocenom 7,5. D. Šipoš ima najviše odbrana na golu (20).
Prognoze za predstojeće mečeve su na stranici Žilina prognoze, a brojke sezone na stranici Žilina statistika.
























