Основан 1909

Състав на FC Sion
ПРППЗ
Stade de Tourbillon · 14 283
Sion
Вратари
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() A. Racioppi | 12 | 1 086 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7,0 |
![]() F. Ruberto | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() A. Racioppi | 12 | 0 | 7,0 |
![]() F. Ruberto | 0 | 0 | 0,0 |
Защитници
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() N. Lavanchy | 12 | 1 086 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6,6 |
![]() J. Kronig | 12 | 1 086 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7,0 |
![]() N. Sow | 12 | 929 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6,9 |
![]() Marquinhos Cipriano | 9 | 614 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5,4 |
![]() N. Hefti | 7 | 472 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,7 |
![]() K. Hajrizi | 2 | 162 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,4 |
![]() Damien Moschinger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
![]() R. Kessler | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
![]() L. Villa | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() N. Lavanchy | 12 | 0 | 6,6 |
![]() J. Kronig | 12 | 1 | 7,0 |
![]() N. Sow | 12 | 1 | 6,9 |
![]() Marquinhos Cipriano | 9 | 0 | 5,4 |
![]() N. Hefti | 7 | 0 | 6,7 |
![]() K. Hajrizi | 2 | 0 | 6,4 |
![]() Damien Moschinger | 0 | 0 | 0,0 |
![]() R. Kessler | 0 | 0 | - |
![]() L. Villa | 0 | 0 | - |
Полузащитници
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Baltazar Costa | 11 | 996 | 0 | 2 | 3 | 0 | 7,1 |
![]() A. Kabacalman | 12 | 971 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7,3 |
![]() I. Chouaref | 10 | 665 | 2 | 2 | 1 | 0 | 7,4 |
![]() D. Rrudhani | 10 | 639 | 3 | 1 | 1 | 0 | 7,2 |
![]() F. Sylla | 9 | 367 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5,9 |
![]() L. Chipperfield | 8 | 243 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,9 |
![]() B. Kololli | 5 | 78 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5,5 |
![]() A. Llukes | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() Baltazar Costa | 11 | 0 | 7,1 |
![]() A. Kabacalman | 12 | 1 | 7,3 |
![]() I. Chouaref | 10 | 2 | 7,4 |
![]() D. Rrudhani | 10 | 3 | 7,2 |
![]() F. Sylla | 9 | 1 | 5,9 |
![]() L. Chipperfield | 8 | 0 | 5,9 |
![]() B. Kololli | 5 | 0 | 5,5 |
![]() A. Llukes | 0 | 0 | - |
Нападатели
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Winsley Boteli Mokango | 12 | 779 | 6 | 4 | 0 | 0 | 7,2 |
![]() T. Berdayes | 11 | 507 | 2 | 1 | 0 | 0 | 7,0 |
![]() F. Surdez | 11 | 414 | 2 | 2 | 3 | 0 | 6,6 |
![]() R. Nivokazi | 12 | 373 | 3 | 0 | 1 | 0 | 6,7 |
![]() J. Lukembila | 12 | 371 | 3 | 5 | 0 | 0 | 6,9 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() Winsley Boteli Mokango | 12 | 6 | 7,2 |
![]() T. Berdayes | 11 | 2 | 7,0 |
![]() F. Surdez | 11 | 2 | 6,6 |
![]() R. Nivokazi | 12 | 3 | 6,7 |
![]() J. Lukembila | 12 | 3 | 6,9 |
Статистиката за състава и играчите е от официални данни за мачовете за избраното състезание и сезон.
Съставът на FC Sion в Super League 2026 накратко
В състава на FC Sion за Super League този сезон фигурират 24 играчи. Вратари: 2, защитници: 9, полузащитници: 8, нападатели: 5. Средната възраст на играчите, участвали в мачове, е 25,5. В състава има играчи от 5 държави.
Головете са разпределени: 11 различни играчи имат голове, начело с Winsley Boteli Mokango (6). J. Lukembila води в отбора по асистенции (5).
Сред титулярите I. Chouaref има най-добра средна оценка - 7,4. A. Racioppi има най-много спасявания на вратата (30).
Прогнозите за предстоящите мачове са на страницата Прогнози за FC Sion, а числата за сезона - на страницата Статистика на FC Sion.























