Основан 1988

Състав на Genk
ЗПППЗ
Cegeka Arena · 24 956
Genk
Вратари
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() L. Kiaba Mounganga | 10 | 900 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,8 |
![]() T. Lawal | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
![]() T. Leysen | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() L. Kiaba Mounganga | 10 | 0 | 6,8 |
![]() T. Lawal | 0 | 0 | - |
![]() T. Leysen | 0 | 0 | - |
Защитници
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() J. Kongolo | 10 | 900 | 2 | 0 | 2 | 0 | 7,5 |
![]() J. Kayembe | 10 | 847 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7,4 |
![]() M. Smets | 9 | 810 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7,3 |
![]() K. Amaro | 7 | 536 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7,1 |
![]() Z. El Ouahdi | 4 | 337 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7,1 |
![]() N. Sattlberger | 3 | 105 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7,0 |
![]() Y. Medina | 4 | 51 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6,6 |
![]() C. Akpan | 1 | 18 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5,9 |
![]() M. Roganović | 2 | 14 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7,0 |
![]() C. Ravych | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
![]() E. Sarfo | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() J. Kongolo | 10 | 2 | 7,5 |
![]() J. Kayembe | 10 | 1 | 7,4 |
![]() M. Smets | 9 | 0 | 7,3 |
![]() K. Amaro | 7 | 0 | 7,1 |
![]() Z. El Ouahdi | 4 | 0 | 7,1 |
![]() N. Sattlberger | 3 | 0 | 7,0 |
![]() Y. Medina | 4 | 0 | 6,6 |
![]() C. Akpan | 1 | 0 | 5,9 |
![]() M. Roganović | 2 | 0 | 7,0 |
![]() C. Ravych | 0 | 0 | - |
![]() E. Sarfo | 0 | 0 | - |
Полузащитници
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() B. Heynen | 10 | 893 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7,3 |
![]() J. Ito | 10 | 812 | 2 | 2 | 0 | 0 | 7,1 |
![]() J. Erenbjerg | 10 | 637 | 0 | 3 | 1 | 0 | 6,8 |
![]() I. Bangoura | 7 | 479 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6,7 |
![]() B. Tahirović | 6 | 350 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6,8 |
![]() D. Heymans | 9 | 348 | 1 | 1 | 2 | 1 | 6,7 |
![]() Kenan Haroun | 0 | 15 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,7 |
![]() A. De Wannemacker | 2 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,9 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() B. Heynen | 10 | 1 | 7,3 |
![]() J. Ito | 10 | 2 | 7,1 |
![]() J. Erenbjerg | 10 | 0 | 6,8 |
![]() I. Bangoura | 7 | 0 | 6,7 |
![]() B. Tahirović | 6 | 0 | 6,8 |
![]() D. Heymans | 9 | 1 | 6,7 |
![]() Kenan Haroun | 0 | 0 | 6,7 |
![]() A. De Wannemacker | 2 | 0 | 6,9 |
Нападатели
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() R. Durosinmi | 10 | 770 | 6 | 0 | 2 | 0 | 6,9 |
![]() A. Yokoyama | 9 | 423 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6,8 |
![]() Noah Adedeji-Sternberg | 7 | 384 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6,5 |
![]() A. Bibout | 10 | 206 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6,8 |
![]() J. Afriyie | 4 | 77 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6,6 |
![]() R. Mirisola | 1 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,7 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() R. Durosinmi | 10 | 6 | 6,9 |
![]() A. Yokoyama | 9 | 1 | 6,8 |
![]() Noah Adedeji-Sternberg | 7 | 0 | 6,5 |
![]() A. Bibout | 10 | 3 | 6,8 |
![]() J. Afriyie | 4 | 0 | 6,6 |
![]() R. Mirisola | 1 | 0 | 6,7 |
Статистиката за състава и играчите е от официални данни за мачовете за избраното състезание и сезон.
Съставът на Genk в Jupiler Pro League 2026: ключови играчи
В състава на Genk за Jupiler Pro League този сезон фигурират 28 играчи. Вратари: 3, защитници: 11, полузащитници: 8, нападатели: 6. Средната възраст на играчите, участвали в мачове, е 22,2. В състава има играчи от 14 държави.
R. Durosinmi носи атаката с 6 от 17 гола на отбора. J. Erenbjerg води в отбора по асистенции (3).
J. Kongolo е отличникът сред титулярите, със средна оценка 7,5. L. Kiaba Mounganga има най-много спасявания на вратата (23).
Прогнозите за предстоящите мачове са на страницата Прогнози за Genk, а числата за сезона - на страницата Статистика на Genk.



























