Основан 1923

Състав на KuPS
РЗРРЗ
Väre Areena · 8 543
Kuopio
Вратари
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() J. Kreidl | 27 | 1 530 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,9 |
![]() H. Riihimäki | 4 | 90 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,6 |
![]() K. Silen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() J. Kreidl | 27 | 0 | 6,9 |
![]() H. Riihimäki | 4 | 0 | 0,6 |
![]() K. Silen | 0 | 0 | 0,0 |
Защитници
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() C. Antwi | 29 | 1 553 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6,8 |
![]() T. Hämäläinen | 29 | 1 184 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5,8 |
![]() B. Armah | 21 | 970 | 4 | 0 | 5 | 1 | 7,1 |
![]() S. Savolainen | 29 | 893 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5,7 |
![]() A. Lötjönen | 20 | 830 | 0 | 0 | 4 | 0 | 5,5 |
![]() B. Magassa | 21 | 760 | 0 | 0 | 2 | 2 | 6,6 |
![]() K. Adams | 14 | 718 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4,1 |
![]() A. Puukko | 13 | 392 | 0 | 1 | 2 | 0 | 4,5 |
![]() R. Tikkanen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
![]() K. Ward | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
![]() Jorginho | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() C. Antwi | 29 | 0 | 6,8 |
![]() T. Hämäläinen | 29 | 0 | 5,8 |
![]() B. Armah | 21 | 4 | 7,1 |
![]() S. Savolainen | 29 | 1 | 5,7 |
![]() A. Lötjönen | 20 | 0 | 5,5 |
![]() B. Magassa | 21 | 0 | 6,6 |
![]() K. Adams | 14 | 0 | 4,1 |
![]() A. Puukko | 13 | 0 | 4,5 |
![]() R. Tikkanen | 0 | 0 | 0,0 |
![]() K. Ward | 0 | 0 | 0,0 |
![]() Jorginho | 2 | 0 | 0,0 |
Полузащитници
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() V. Gasc | 28 | 1 391 | 1 | 1 | 8 | 0 | 6,8 |
![]() P. Pennanen | 27 | 1 318 | 3 | 3 | 4 | 0 | 6,9 |
![]() J. Luyeye-Lutumba | 30 | 903 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6,4 |
![]() G. Engvall | 24 | 725 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6,7 |
![]() O. Ruoppi | 15 | 618 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7,1 |
![]() T. Jyry | 14 | 512 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5,9 |
![]() J. Eskesen | 9 | 365 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6,2 |
![]() S. Heiskanen | 19 | 336 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5,0 |
![]() S. Pasanen | 9 | 317 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,9 |
![]() S. Touray | 10 | 313 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4,3 |
![]() N. Kujasalo | 15 | 286 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2,9 |
![]() C. Kabuye | 5 | 164 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,5 |
![]() A. Heinonen | 13 | 155 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3,3 |
![]() S. Soumahoro | 2 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,7 |
![]() E. Tanninen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() V. Gasc | 28 | 1 | 6,8 |
![]() P. Pennanen | 27 | 3 | 6,9 |
![]() J. Luyeye-Lutumba | 30 | 3 | 6,4 |
![]() G. Engvall | 24 | 2 | 6,7 |
![]() O. Ruoppi | 15 | 1 | 7,1 |
![]() T. Jyry | 14 | 1 | 5,9 |
![]() J. Eskesen | 9 | 0 | 6,2 |
![]() S. Heiskanen | 19 | 0 | 5,0 |
![]() S. Pasanen | 9 | 0 | 5,9 |
![]() S. Touray | 10 | 0 | 4,3 |
![]() N. Kujasalo | 15 | 0 | 2,9 |
![]() C. Kabuye | 5 | 0 | 5,5 |
![]() A. Heinonen | 13 | 0 | 3,3 |
![]() S. Soumahoro | 2 | 0 | 6,7 |
![]() E. Tanninen | 0 | 0 | 0,0 |
Нападатели
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() J. Moreno | 27 | 1 054 | 7 | 1 | 2 | 0 | 7,1 |
![]() P. Parzyszek | 13 | 380 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6,7 |
![]() A. Aiki | 7 | 297 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5,0 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() J. Moreno | 27 | 7 | 7,1 |
![]() P. Parzyszek | 13 | 1 | 6,7 |
![]() A. Aiki | 7 | 0 | 5,0 |
Статистиката за състава и играчите е от официални данни за мачовете за избраното състезание и сезон.
Съставът на KuPS във Veikkausliiga 2026 накратко
В състава на KuPS за Veikkausliiga този сезон фигурират 32 играчи. Вратари: 3, защитници: 11, полузащитници: 15, нападатели: 3. Средната възраст на играчите, участвали в мачове, е 24,9. В състава има играчи от 12 държави.
Головете са разпределени: 10 различни играчи имат голове, начело с J. Moreno (7). P. Pennanen води в отбора по асистенции (3).
Сред титулярите O. Ruoppi има най-добра средна оценка - 7,1. J. Kreidl има най-много спасявания на вратата (42).
Прогнозите за предстоящите мачове са на страницата Прогнози за KuPS, а числата за сезона - на страницата Статистика на KuPS.































