Основан 1986

Състав на Vancouver Whitecaps
ППЗПР
BC Place · 54 405
Vancouver, British Columbia
Вратари
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() Y. Takaoka | 32 | 2 879 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7,2 |
![]() I. Boehmer | 2 | 121 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2,3 |
![]() A. Zendejas | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() Y. Takaoka | 32 | 0 | 7,2 |
![]() I. Boehmer | 2 | 0 | 2,3 |
![]() A. Zendejas | 0 | 0 | - |
Защитници
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() M. Laborda | 32 | 2 663 | 5 | 3 | 5 | 0 | 7,1 |
![]() T. Blackmon | 31 | 2 657 | 1 | 0 | 5 | 1 | 6,9 |
![]() T. Johnson | 31 | 2 625 | 0 | 1 | 5 | 0 | 7,0 |
![]() É. Ocampo | 29 | 2 394 | 2 | 2 | 9 | 0 | 7,0 |
![]() R. Priso | 17 | 992 | 1 | 1 | 1 | 0 | 7,2 |
![]() M. Gherasimencov | 10 | 370 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,9 |
![]() Rui Modesto | 3 | 220 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3,7 |
![]() N. Djordjevic | 6 | 121 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,1 |
![]() R. Veselinović | 7 | 98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4,9 |
![]() S. Adekugbe | 7 | 75 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,6 |
![]() S. Schonlau | 1 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,7 |
![]() Trevor Wright | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() M. Laborda | 32 | 5 | 7,1 |
![]() T. Blackmon | 31 | 1 | 6,9 |
![]() T. Johnson | 31 | 0 | 7,0 |
![]() É. Ocampo | 29 | 2 | 7,0 |
![]() R. Priso | 17 | 1 | 7,2 |
![]() M. Gherasimencov | 10 | 0 | 5,9 |
![]() Rui Modesto | 3 | 0 | 3,7 |
![]() N. Djordjevic | 6 | 0 | 5,1 |
![]() R. Veselinović | 7 | 0 | 4,9 |
![]() S. Adekugbe | 7 | 0 | 6,6 |
![]() S. Schonlau | 1 | 0 | 6,7 |
![]() Trevor Wright | 0 | 0 | - |
Полузащитници
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() A. Cubas | 25 | 2 053 | 0 | 2 | 8 | 0 | 7,1 |
![]() T. Müller | 24 | 1 728 | 9 | 6 | 1 | 0 | 7,1 |
![]() O. Larraz | 28 | 1 655 | 1 | 6 | 4 | 0 | 6,9 |
![]() J. Badwal | 22 | 1 397 | 1 | 2 | 3 | 0 | 6,6 |
![]() R. Gauld | 19 | 1 303 | 6 | 2 | 3 | 0 | 7,3 |
![]() S. Berhalter | 14 | 1 134 | 6 | 4 | 3 | 0 | 7,8 |
![]() A. Jackson | 10 | 529 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6,7 |
![]() A. Cvetković | 8 | 443 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6,7 |
![]() J. Ngando | 3 | 121 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,8 |
![]() S. Ramíirez | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
![]() V. Sedin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 |
![]() Liam Mackenzie | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() A. Cubas | 25 | 0 | 7,1 |
![]() T. Müller | 24 | 9 | 7,1 |
![]() O. Larraz | 28 | 1 | 6,9 |
![]() J. Badwal | 22 | 1 | 6,6 |
![]() R. Gauld | 19 | 6 | 7,3 |
![]() S. Berhalter | 14 | 6 | 7,8 |
![]() A. Jackson | 10 | 1 | 6,7 |
![]() A. Cvetković | 8 | 2 | 6,7 |
![]() J. Ngando | 3 | 0 | 6,8 |
![]() S. Ramíirez | 0 | 0 | 0,0 |
![]() V. Sedin | 0 | 0 | 0,0 |
![]() Liam Mackenzie | 0 | 0 | - |
Нападатели
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() B. White | 31 | 2 598 | 20 | 2 | 2 | 0 | 7,0 |
![]() E. Sabbi | 26 | 1 408 | 4 | 4 | 4 | 0 | 6,8 |
![]() Bruno Steven Caicedo Quiñonez | 24 | 1 029 | 6 | 5 | 4 | 0 | 7,0 |
![]() C. Sabaly | 23 | 995 | 2 | 2 | 1 | 0 | 6,7 |
![]() Y. Diaby | 11 | 539 | 2 | 1 | 2 | 0 | 6,8 |
![]() R. Elloumi | 25 | 525 | 2 | 1 | 1 | 1 | 6,5 |
![]() K. Cabrera | 9 | 309 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6,8 |
![]() K. Poku | 1 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2,2 |
![]() Johnny Selemani | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3,2 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() B. White | 31 | 20 | 7,0 |
![]() E. Sabbi | 26 | 4 | 6,8 |
![]() Bruno Steven Caicedo Quiñonez | 24 | 6 | 7,0 |
![]() C. Sabaly | 23 | 2 | 6,7 |
![]() Y. Diaby | 11 | 2 | 6,8 |
![]() R. Elloumi | 25 | 2 | 6,5 |
![]() K. Cabrera | 9 | 0 | 6,8 |
![]() K. Poku | 1 | 0 | 2,2 |
![]() Johnny Selemani | 1 | 0 | 3,2 |
Статистиката за състава и играчите е от официални данни за мачовете за избраното състезание и сезон.
Съставът на Vancouver Whitecaps в Major League Soccer 2026: ключови играчи
В състава на Vancouver Whitecaps за Major League Soccer този сезон фигурират 36 играчи. Вратари: 3, защитници: 12, полузащитници: 12, нападатели: 9. Средната възраст на играчите, участвали в мачове, е 24,8. В състава има играчи от 15 държави.
Головете са разпределени: 17 различни играчи имат голове, начело с B. White (20).
R. Gauld е отличникът сред титулярите, със средна оценка 7,3. Y. Takaoka има най-много спасявания на вратата (75).
Прогнозите за предстоящите мачове са на страницата Прогнози за Vancouver Whitecaps, а числата за сезона - на страницата Статистика на Vancouver Whitecaps.



































