Основан 1908

Състав на Žilina
ПРЗПР
Štadión Pod Dubňom · 11 181
Žilina
Вратари
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() D. Šipoš | 12 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7,5 |
![]() J. Badžgoň | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,9 |
![]() T. Tarcsi | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() D. Šipoš | 12 | 0 | 7,5 |
![]() J. Badžgoň | 1 | 0 | 5,9 |
![]() T. Tarcsi | 0 | 0 | - |
Защитници
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() K. Bari | 13 | 475 | 1 | 1 | 3 | 0 | 7,3 |
![]() J. Minárik | 12 | 427 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6,7 |
![]() A. Narimanidze | 11 | 385 | 1 | 0 | 3 | 1 | 6,7 |
![]() T. Pališčák | 6 | 293 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,7 |
![]() M. Okál | 8 | 200 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,5 |
![]() J. Albin | 4 | 160 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,2 |
![]() F. Kaša | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,2 |
![]() M. Traore | 3 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,3 |
![]() M. Svoboda | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() K. Bari | 13 | 1 | 7,3 |
![]() J. Minárik | 12 | 0 | 6,7 |
![]() A. Narimanidze | 11 | 1 | 6,7 |
![]() T. Pališčák | 6 | 0 | 6,7 |
![]() M. Okál | 8 | 0 | 6,5 |
![]() J. Albin | 4 | 0 | 6,2 |
![]() F. Kaša | 1 | 0 | 6,2 |
![]() M. Traore | 3 | 0 | 6,3 |
![]() M. Svoboda | 0 | 0 | - |
Полузащитници
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() F. Bzdyl | 13 | 406 | 1 | 1 | 2 | 0 | 7,1 |
![]() X. Adang | 12 | 373 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,7 |
![]() T. Hranica | 12 | 348 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6,9 |
![]() M. Káčer | 10 | 240 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7,0 |
![]() P. Baleja | 6 | 185 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6,6 |
![]() A. Florea | 11 | 153 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6,9 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() F. Bzdyl | 13 | 1 | 7,1 |
![]() X. Adang | 12 | 0 | 6,7 |
![]() T. Hranica | 12 | 2 | 6,9 |
![]() M. Káčer | 10 | 1 | 7,0 |
![]() P. Baleja | 6 | 0 | 6,6 |
![]() A. Florea | 11 | 1 | 6,9 |
Нападатели
| Играч | Мачове | Мин. | Голове | Асистенции | Жълти картони | Червени картони | Оценка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() M. Roginić | 12 | 385 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6,8 |
![]() M. Faško | 12 | 340 | 3 | 1 | 1 | 0 | 7,0 |
![]() P. Iľko | 9 | 272 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,9 |
![]() F. Kóša | 12 | 253 | 1 | 3 | 0 | 0 | 7,1 |
![]() S. Ďatko | 6 | 139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,4 |
![]() D. Homet Ruiz | 10 | 126 | 3 | 0 | 1 | 0 | 7,2 |
![]() K. Bilalovic | 6 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6,7 |
| Играч | Мачове | Голове | Оценка |
|---|---|---|---|
![]() M. Roginić | 12 | 0 | 6,8 |
![]() M. Faško | 12 | 3 | 7,0 |
![]() P. Iľko | 9 | 0 | 6,9 |
![]() F. Kóša | 12 | 1 | 7,1 |
![]() S. Ďatko | 6 | 0 | 6,4 |
![]() D. Homet Ruiz | 10 | 3 | 7,2 |
![]() K. Bilalovic | 6 | 0 | 6,7 |
Статистиката за състава и играчите е от официални данни за мачовете за избраното състезание и сезон.
Съставът на Žilina в Super Liga 2026: ключови играчи
В състава на Žilina за Super Liga този сезон фигурират 25 играчи. Вратари: 3, защитници: 9, полузащитници: 6, нападатели: 7. Средната възраст на играчите, участвали в мачове, е 22,8. В състава има играчи от 9 държави.
Головете са разпределени: 9 различни играчи имат голове. F. Kóša води в отбора по асистенции (3).
D. Šipoš е отличникът сред титулярите, със средна оценка 7,5. D. Šipoš има най-много спасявания на вратата (20).
Прогнозите за предстоящите мачове са на страницата Прогнози за Žilina, а числата за сезона - на страницата Статистика на Žilina.
























