Точност на прогнозите: юни 2026
Всяка Топ прогноза и Анализ на стойността от месеца, оценени спрямо крайния резултат. Познатите и непознатите се броят еднакво; невалидните мачове са изключени.
Окончателни числа за юни 2026
Процент попадения през юни 2026
Топ прогнози
Единственият избор с най-висока убеденост за всеки мач, във всички пазари.
Анализ на стойността
Избори, при които вероятността на модела се разминава най-много с консенсусната пазарна цена.
В сравнение с налучкването
Числото за точност само по себе си не означава нищо. Единственият полезен въпрос е какво би постигнало едно наивно правило точно в същите мачове.
Измерено във всеки оценен мач, а не в подбрано подмножество. Предимството на домакина е причината наивното правило да се справя толкова добре; разликата над него е приносът на модела. n = 2323.
Ден по ден през юни 2026
Всяка линия е седемдневна пълзяща средна на приключилите избори, с точка, отбелязваща дните зад нея. Дни без приключили избори прекъсват линията, вместо да бъдат запълвани.
| Дата | Топ прогнози | Анализ на стойността |
|---|---|---|
| 06.06.2026 | — | — |
| 07.06.2026 | — | — |
| 08.06.2026 | — | — |
| 09.06.2026 | — | — |
| 10.06.2026 | — | — |
| 11.06.2026 | — | — |
| 12.06.2026 | 64,4% | 56,3% |
| 13.06.2026 | 66,7% | 59,1% |
| 14.06.2026 | 65,3% | 63,0% |
| 15.06.2026 | 64,0% | 61,9% |
| 16.06.2026 | 66,1% | 63,9% |
| 17.06.2026 | 66,9% | 62,4% |
| 18.06.2026 | 66,9% | 63,9% |
| 19.06.2026 | 66,1% | 62,3% |
| 20.06.2026 | 64,4% | 63,2% |
| 21.06.2026 | 66,1% | 63,3% |
| 22.06.2026 | 66,8% | 63,8% |
| 23.06.2026 | 64,0% | 61,7% |
| 24.06.2026 | 64,1% | 62,7% |
| 25.06.2026 | 62,8% | 62,9% |
| 26.06.2026 | 64,3% | 60,3% |
| 27.06.2026 | 65,0% | 59,1% |
| 28.06.2026 | 67,3% | 61,0% |
| 29.06.2026 | 67,3% | 61,4% |
| 30.06.2026 | 67,6% | 62,2% |
Точност по състезания през юни 2026
Състезанията с най-много оценени Топ прогнози този месец, всяко с поне 20.
| Състезание | Топ прогнози | Анализ на стойността |
|---|---|---|
| 72,3%34 от 47 познати | 65,6%21 от 32 познати | |
| 72,4%21 от 29 познати | 81,8%9 от 11 познати | |
| 69,2%18 от 26 познати | 60,0%9 от 15 познати | |
| 68,0%17 от 25 познати | 71,4%15 от 21 познати | |
| 79,2%19 от 24 познати | 63,8%30 от 47 познати | |
| 69,6%16 от 23 познати | 68,4%13 от 19 познати | |
| 56,5%13 от 23 познати | 66,7%10 от 15 познати | |
| 71,4%15 от 21 познати | 66,7%6 от 9 познати | |
| 61,9%13 от 21 познати | 50,0%8 от 16 познати | |
| 57,1%12 от 21 познати | 66,7%8 от 12 познати |
Честни ли са вероятностите?
Това е тестът, който има значение. Групираме всяка прогноза за резултат от мач по публикуваната от нас вероятност и после нанасяме какво наистина се е случило. Калибриран модел лежи върху диагонала.
Какво обхваща тази диаграмаРезултат от мача във всеки оценен мач, а не само в подбраните прогнози - подбрано подмножество не би могло да изпита калибрирането честно. Диапазони с твърде малко мачове за нанасяне се сливат с крайните точки, а размерът на точката расте с извадката. Вертикалните линии са 95% интервали: тънък диапазон е несигурно отчитане, а не точно отклонение.
Оценка на Brier: 0,2002Средна квадратична грешка между публикуваната вероятност и изхода. По-ниска е по-добре; 0,25 е това, което получаваш, като предвидиш 50% за всичко.
Калибриране по диапазон на вероятността
| Диапазон на вероятността | Публикувана от нас вероятност | Колко често наистина се е случило | 95% интервал | Мачове |
|---|---|---|---|---|
| 0,05-0,20 | 14,5% | 15,1% | 12,9% – 17,5% | 916 |
| 0,20-0,25 | 22,8% | 20,1% | 17,9% – 22,5% | 1165 |
| 0,25-0,30 | 27,4% | 29,4% | 27,1% – 31,8% | 1434 |
| 0,30-0,35 | 32,3% | 31,2% | 28,4% – 34,2% | 978 |
| 0,35-0,40 | 37,3% | 38,8% | 34,9% – 42,8% | 570 |
| 0,40-0,45 | 42,5% | 43,0% | 39,0% – 47,2% | 553 |
| 0,45-0,50 | 47,3% | 47,1% | 42,5% – 51,8% | 439 |
| 0,50-0,55 | 52,4% | 48,7% | 43,0% – 54,3% | 298 |
| 0,55-0,60 | 57,5% | 57,4% | 50,6% – 63,9% | 209 |
| 0,60-0,65 | 62,3% | 65,3% | 57,1% – 72,6% | 141 |
| 0,65-0,70 | 67,4% | 62,6% | 52,4% – 71,9% | 91 |
| 0,70-0,75 | 72,5% | 81,5% | 70,4% – 89,1% | 65 |
| 0,75-0,80 | 77,2% | 84,8% | 73,5% – 91,8% | 59 |
| 0,80-0,95 | 84,8% | 82,3% | 69,7% – 90,4% | 51 |
Интервалът е 95% диапазонът, който наблюдаваното число може да приеме при този размер на извадката. По-тесен означава повече мачове в диапазона.
От кои пазари идват прогнозите
Процент попадения върху смесена кошница не е същото твърдение като процент попадения само върху резултата от мача. Това са шестте най-използвани пазара във всяка кошница, а останалите са групирани, за да можеш сам да прецениш и двете водещи числа.
Топ прогнози
- Победа на домакина или равен33,7% от прогнозитеn = 322
- Под 3,5 гола27,0% от прогнозитеn = 258
- Равен или победа на госта16,9% от прогнозитеn = 162
- Победа на домакина13,8% от прогнозитеn = 132
- Победа на госта6,2% от прогнозитеn = 59
- Над 1,5 гола2,4% от прогнозитеn = 23
Анализ на стойността
- Под 2,5 гола26,2% от прогнозитеn = 182
- Под 3,5 гола19,9% от прогнозитеn = 138
- Над 1,5 гола13,2% от прогнозитеn = 92
- Победа на домакина или равен11,2% от прогнозитеn = 78
- Равен или победа на госта9,4% от прогнозитеn = 65
- Победа на домакина8,1% от прогнозитеn = 56
- Други пазари (9)12,0% от прогнозитеn = 84
2 невалидни мача бяха изключени от тези числа.
Месечни отчети
Отчет за точността за юни 2026: числата
През юни 2026 632 от 956 Топ прогнози бяха познати: процент попадения 66,1%. Анализът на стойността беше верен в 426 от 695 мача (61,3%).
При резултата от мача моделът беше прав в 49,8% от 2323 мача, срещу 44,4% при винаги избиране на домакина. Сред състезанията с поне 20 оценени Топ прогнози World Cup имаше най-висок процент попадения: 79,2% от 24.
Всяка Топ прогноза и Анализ на стойността се оценява по резултата след 90 минути; нищо не се премахва, след като изходът е известен, а невалидните мачове са изключени. Историята за всички времена и методът са на страницата Точност.