Точност на прогнозите: септември 2026
Всяка Топ прогноза и Анализ на стойността от месеца, оценени спрямо крайния резултат. Познатите и непознатите се броят еднакво; невалидните мачове са изключени.
Окончателни числа за септември 2026
Процент попадения през септември 2026
Топ прогнози
Единственият избор с най-висока убеденост за всеки мач, във всички пазари.
+2,5 пункта спрямо август 2026
Анализ на стойността
Избори, при които вероятността на модела се разминава най-много с консенсусната пазарна цена.
+0,9 пункта спрямо август 2026
В сравнение с налучкването
Числото за точност само по себе си не означава нищо. Единственият полезен въпрос е какво би постигнало едно наивно правило точно в същите мачове.
Измерено във всеки оценен мач, а не в подбрано подмножество. Предимството на домакина е причината наивното правило да се справя толкова добре; разликата над него е приносът на модела. n = 7711.
Ден по ден през септември 2026
Всяка линия е седемдневна пълзяща средна на приключилите избори, с точка, отбелязваща дните зад нея. Дни без приключили избори прекъсват линията, вместо да бъдат запълвани.
| Дата | Топ прогнози | Анализ на стойността |
|---|---|---|
| 01.09.2026 | 73,1% | 52,3% |
| 02.09.2026 | 73,1% | 52,7% |
| 03.09.2026 | 73,4% | 53,5% |
| 04.09.2026 | 72,4% | 53,5% |
| 05.09.2026 | 68,5% | 55,6% |
| 06.09.2026 | 71,0% | 55,1% |
| 07.09.2026 | 70,3% | 56,9% |
| 08.09.2026 | 71,7% | 57,4% |
| 09.09.2026 | 71,0% | 58,6% |
| 10.09.2026 | 71,5% | 60,0% |
| 11.09.2026 | 71,9% | 61,5% |
| 12.09.2026 | 72,5% | 59,3% |
| 13.09.2026 | 70,3% | 60,3% |
| 14.09.2026 | 70,7% | 60,6% |
| 15.09.2026 | 70,0% | 60,1% |
| 16.09.2026 | 69,6% | 59,0% |
| 17.09.2026 | 69,4% | 57,3% |
| 18.09.2026 | 68,6% | 57,1% |
| 19.09.2026 | 70,8% | 58,5% |
| 20.09.2026 | 72,0% | 56,6% |
| 21.09.2026 | 72,6% | 54,7% |
| 22.09.2026 | 73,0% | 55,2% |
| 23.09.2026 | 73,3% | 55,4% |
| 24.09.2026 | 72,8% | 57,3% |
| 25.09.2026 | 72,4% | 54,8% |
| 26.09.2026 | 73,3% | 53,6% |
| 27.09.2026 | 74,6% | 58,4% |
| 28.09.2026 | 75,0% | 60,8% |
| 29.09.2026 | 74,7% | 59,3% |
| 30.09.2026 | 75,0% | 60,0% |
Точност по състезания през септември 2026
Състезанията с най-много оценени Топ прогнози този месец, всяко с поне 20.
| Състезание | Топ прогнози | Анализ на стойността |
|---|---|---|
| 68,9%42 от 61 познати | 70,6%48 от 68 познати | |
| 83,3%40 от 48 познати | 64,3%9 от 14 познати | |
| 66,7%24 от 36 познати | 68,8%22 от 32 познати | |
| 82,9%29 от 35 познати | 100,0%5 от 5 познати | |
| 69,2%18 от 26 познати | 83,3%10 от 12 познати | |
| 69,2%18 от 26 познати | 73,3%11 от 15 познати | |
| 80,0%20 от 25 познати | 77,8%7 от 9 познати | |
| 79,2%19 от 24 познати | 58,3%7 от 12 познати | |
| 62,5%15 от 24 познати | 37,9%11 от 29 познати | |
| 77,3%17 от 22 познати | 46,9%15 от 32 познати |
Честни ли са вероятностите?
Това е тестът, който има значение. Групираме всяка прогноза за резултат от мач по публикуваната от нас вероятност и после нанасяме какво наистина се е случило. Калибриран модел лежи върху диагонала.
Какво обхваща тази диаграмаРезултат от мача във всеки оценен мач, а не само в подбраните прогнози - подбрано подмножество не би могло да изпита калибрирането честно. Диапазони с твърде малко мачове за нанасяне се сливат с крайните точки, а размерът на точката расте с извадката. Вертикалните линии са 95% интервали: тънък диапазон е несигурно отчитане, а не точно отклонение.
Оценка на Brier: 0,2000Средна квадратична грешка между публикуваната вероятност и изхода. По-ниска е по-добре; 0,25 е това, което получаваш, като предвидиш 50% за всичко.
Калибриране по диапазон на вероятността
| Диапазон на вероятността | Публикувана от нас вероятност | Колко често наистина се е случило | 95% интервал | Мачове |
|---|---|---|---|---|
| 0,05-0,20 | 14,5% | 14,3% | 13,1% – 15,6% | 2998 |
| 0,20-0,25 | 22,9% | 23,4% | 22,1% – 24,7% | 4082 |
| 0,25-0,30 | 27,2% | 27,1% | 25,9% – 28,3% | 4916 |
| 0,30-0,35 | 32,3% | 31,3% | 29,6% – 33,1% | 2586 |
| 0,35-0,40 | 37,5% | 35,8% | 33,9% – 37,8% | 2325 |
| 0,40-0,45 | 42,3% | 44,0% | 41,6% – 46,4% | 1682 |
| 0,45-0,50 | 47,5% | 46,2% | 43,6% – 48,8% | 1394 |
| 0,50-0,55 | 52,2% | 53,3% | 50,3% – 56,2% | 1102 |
| 0,55-0,60 | 57,2% | 57,6% | 53,8% – 61,2% | 674 |
| 0,60-0,65 | 62,4% | 66,9% | 62,6% – 70,9% | 480 |
| 0,65-0,70 | 67,4% | 70,3% | 65,2% – 74,9% | 333 |
| 0,70-0,75 | 72,5% | 75,3% | 69,5% – 80,3% | 243 |
| 0,75-0,80 | 77,3% | 79,6% | 72,4% – 85,3% | 147 |
| 0,80-0,95 | 85,6% | 80,1% | 73,5% – 85,4% | 171 |
Интервалът е 95% диапазонът, който наблюдаваното число може да приеме при този размер на извадката. По-тесен означава повече мачове в диапазона.
От кои пазари идват прогнозите
Процент попадения върху смесена кошница не е същото твърдение като процент попадения само върху резултата от мача. Това са шестте най-използвани пазара във всяка кошница, а останалите са групирани, за да можеш сам да прецениш и двете водещи числа.
Топ прогнози
- Победа на домакина или равен56,8% от прогнозитеn = 1073
- Победа на домакина18,4% от прогнозитеn = 348
- Равен или победа на госта9,0% от прогнозитеn = 170
- Победа на госта5,0% от прогнозитеn = 95
- Над 2,5 гола4,2% от прогнозитеn = 79
- Над 1,5 гола3,9% от прогнозитеn = 74
- Други пазари (3)2,7% от прогнозитеn = 50
Анализ на стойността
- Победа на домакина11,5% от прогнозитеn = 168
- Победа на домакина или равен11,1% от прогнозитеn = 162
- Над 2,5 гола10,8% от прогнозитеn = 158
- Под 2,5 гола6,5% от прогнозитеn = 95
- Картони под 4,56,4% от прогнозитеn = 93
- Корнери под 10,56,3% от прогнозитеn = 92
- Други пазари (24)47,9% от прогнозитеn = 695
22 невалидни мача бяха изключени от тези числа.
Месечни отчети
Как се справиха прогнозите през септември 2026
1370 от 1889 оценени Топ прогнози бяха познати през септември 2026, процент попадения 72,5%. Анализът на стойността беше верен в 848 от 1463 мача (58,0%). Това е с 2,5 пункта повече, отколкото през август 2026.
При резултата от мача моделът беше прав в 50,7% от 7711 мача, срещу 43,7% при винаги избиране на домакина. Сред състезанията с поне 20 оценени Топ прогнози Primera Nacional имаше най-висок процент попадения: 83,3% от 48.
Всяка прогноза се оценява спрямо резултата след 90 минути, познатите и непознатите, а невалидните мачове са изключени. Историята за всички времена и методът са на страницата Точност.