Месечен отчет

Точност на прогнозите: август 2026

Всяка Топ прогноза и Анализ на стойността от месеца, оценени спрямо крайния резултат. Познатите и непознатите се броят еднакво; невалидните мачове са изключени.

Окончателни числа за август 2026

Процент попадения през август 2026

Топ прогнози

Единственият избор с най-висока убеденост за всеки мач, във всички пазари.

70,0%
Процент попадения · 987 от 1409 познати

+2,2 пункта спрямо юли 2026

Анализ на стойността

Избори, при които вероятността на модела се разминава най-много с консенсусната пазарна цена.

57,1%
Процент попадения · 1177 от 2060 познати

-5,3 пункта спрямо юли 2026

В сравнение с налучкването

Числото за точност само по себе си не означава нищо. Единственият полезен въпрос е какво би постигнало едно наивно правило точно в същите мачове.

50,3%
Модел, резултат от мача
43,5%
Винаги избирай домакина
+6,8
Разлика

Измерено във всеки оценен мач, а не в подбрано подмножество. Предимството на домакина е причината наивното правило да се справя толкова добре; разликата над него е приносът на модела. n = 7652.

Ден по ден през август 2026

Всяка линия е седемдневна пълзяща средна на приключилите избори, с точка, отбелязваща дните зад нея. Дни без приключили избори прекъсват линията, вместо да бъдат запълвани.

Топ прогнозиАнализ на стойността
Ден по ден през август 2026
Ден по ден през август 2026
ДатаТоп прогнозиАнализ на стойността
01.08.202673,4%61,6%
02.08.202674,1%62,8%
03.08.202672,2%61,8%
04.08.202671,2%61,1%
05.08.202669,9%59,8%
06.08.202669,4%60,5%
07.08.202668,2%61,8%
08.08.202666,6%59,4%
09.08.202662,6%58,5%
10.08.202663,2%58,6%
11.08.202663,4%58,5%
12.08.202663,7%59,3%
13.08.202664,7%58,2%
14.08.202665,8%56,3%
15.08.202663,5%55,5%
16.08.202669,4%54,1%
17.08.202670,2%54,5%
18.08.202670,9%55,0%
19.08.202671,9%54,0%
20.08.202670,8%55,2%
21.08.202669,5%55,5%
22.08.202671,2%57,9%
23.08.202672,3%57,8%
24.08.202670,4%58,7%
25.08.202671,6%57,0%
26.08.202672,2%57,2%
27.08.202672,3%56,6%
28.08.202674,4%56,4%
29.08.202675,9%53,2%
30.08.202673,8%53,5%
31.08.202674,7%51,6%

Точност по състезания през август 2026

Състезанията с най-много оценени Топ прогнози този месец, всяко с поне 20.

СъстезаниеТоп прогнозиАнализ на стойността
САЩСАЩ: Major League Soccer64,0%32 от 50 познати60,9%39 от 64 познати
АнглияАнглия: League Cup86,4%38 от 44 познати54,2%13 от 24 познати
АржентинаАржентина: Primera Nacional76,3%29 от 38 познати65,6%21 от 32 познати
АржентинаАржентина: Torneo Federal A58,8%20 от 34 познати70,0%21 от 30 познати
СвятСвят: UEFA Europa Conference League51,7%15 от 29 познати50,6%43 от 85 познати
АржентинаАржентина: Liga Profesional Argentina71,4%20 от 28 познати62,7%42 от 67 познати
ЧилиЧили: Primera División66,7%18 от 27 познати62,5%20 от 32 познати
АвстралияАвстралия: New South Wales NPL76,0%19 от 25 познати65,0%13 от 20 познати
САЩСАЩ: USL Championship69,6%16 от 23 познати83,3%5 от 6 познати
ШвецияШвеция: Allsvenskan59,1%13 от 22 познати46,7%14 от 30 познати

Честни ли са вероятностите?

Това е тестът, който има значение. Групираме всяка прогноза за резултат от мач по публикуваната от нас вероятност и после нанасяме какво наистина се е случило. Калибриран модел лежи върху диагонала.

Перфектно калибриранеНашият модел95% интервал
Колко често наистина се е случило
Честни ли са вероятностите?
Публикувана от нас вероятност

Какво обхваща тази диаграмаРезултат от мача във всеки оценен мач, а не само в подбраните прогнози - подбрано подмножество не би могло да изпита калибрирането честно. Диапазони с твърде малко мачове за нанасяне се сливат с крайните точки, а размерът на точката расте с извадката. Вертикалните линии са 95% интервали: тънък диапазон е несигурно отчитане, а не точно отклонение.

Оценка на Brier: 0,2007Средна квадратична грешка между публикуваната вероятност и изхода. По-ниска е по-добре; 0,25 е това, което получаваш, като предвидиш 50% за всичко.

Калибриране по диапазон на вероятността

Диапазон на вероятносттаПубликувана от нас вероятностКолко често наистина се е случило95% интервалМачове
0,05-0,2014,8%14,4%13,2% – 15,8%2815
0,20-0,2522,8%21,6%20,3% – 23,0%3549
0,25-0,3027,2%27,3%26,1% – 28,4%5663
0,30-0,3532,3%32,6%30,8% – 34,4%2539
0,35-0,4037,4%37,0%34,9% – 39,1%1997
0,40-0,4542,4%41,4%39,3% – 43,6%1970
0,45-0,5047,3%47,4%44,9% – 49,9%1507
0,50-0,5552,4%53,9%50,9% – 57,0%1018
0,55-0,6057,3%63,2%59,5% – 66,8%664
0,60-0,6562,3%67,5%63,1% – 71,6%462
0,65-0,7067,2%71,2%65,8% – 76,1%295
0,70-0,7572,3%66,0%58,9% – 72,4%188
0,75-0,8077,2%74,0%65,6% – 80,9%123
0,80-0,9585,4%81,3%74,7% – 86,5%166

Интервалът е 95% диапазонът, който наблюдаваното число може да приеме при този размер на извадката. По-тесен означава повече мачове в диапазона.

От кои пазари идват прогнозите

Процент попадения върху смесена кошница не е същото твърдение като процент попадения само върху резултата от мача. Това са шестте най-използвани пазара във всяка кошница, а останалите са групирани, за да можеш сам да прецениш и двете водещи числа.

Топ прогнози

  • Победа на домакина или равен47,5% от прогнозитеn = 669
  • Победа на домакина14,3% от прогнозитеn = 202
  • Равен или победа на госта13,7% от прогнозитеn = 193
  • Над 1,5 гола12,4% от прогнозитеn = 175
  • Победа на госта4,2% от прогнозитеn = 59
  • Двата отбора отбелязват4,2% от прогнозитеn = 59
  • Други пазари (3)3,6% от прогнозитеn = 52

Анализ на стойността

  • Под 3,5 гола19,5% от прогнозитеn = 401
  • Под 2,5 гола17,0% от прогнозитеn = 351
  • Над 2,5 гола9,1% от прогнозитеn = 188
  • Над 1,5 гола8,1% от прогнозитеn = 167
  • Победа на домакина или равен6,6% от прогнозитеn = 136
  • Победа на домакина6,1% от прогнозитеn = 125
  • Други пазари (29)33,5% от прогнозитеn = 692

10 невалидни мача бяха изключени от тези числа.

Отчет за точността за август 2026: числата

През август 2026 987 от 1409 Топ прогнози бяха познати: процент попадения 70,0%. Анализът на стойността беше верен в 1177 от 2060 мача (57,1%). Това е с 2,2 пункта повече, отколкото през юли 2026.

При резултата от мача моделът беше прав в 50,3% от 7652 мача, срещу 43,5% при винаги избиране на домакина. Сред състезанията с поне 20 оценени Топ прогнози League Cup имаше най-висок процент попадения: 86,4% от 44.

Всяка Топ прогноза и Анализ на стойността се оценява по резултата след 90 минути; нищо не се премахва, след като изходът е известен, а невалидните мачове са изключени. Историята за всички времена и методът са на страницата Точност.