Месечен отчет

Точност на прогнозите: ноември 2026

Всяка Топ прогноза и Анализ на стойността от месеца, оценени спрямо крайния резултат. Познатите и непознатите се броят еднакво; невалидните мачове са изключени.

От началото на месеца, оценени до 4 ное 2026. Окончателни от 2-ро число на следващия месец.

Процент попадения през ноември 2026

Топ прогнози

Единственият избор с най-висока убеденост за всеки мач, във всички пазари.

78,5%
Процент попадения · 557 от 710 познати

+5,0 пункта спрямо октомври 2026

Анализ на стойността

Избори, при които вероятността на модела се разминава най-много с консенсусната пазарна цена.

65,0%
Процент попадения · 91 от 140 познати

-0,9 пункта спрямо октомври 2026

В сравнение с налучкването

Числото за точност само по себе си не означава нищо. Единственият полезен въпрос е какво би постигнало едно наивно правило точно в същите мачове.

53,7%
Модел, резултат от мача
45,7%
Винаги избирай домакина
+8,0
Разлика

Измерено във всеки оценен мач, а не в подбрано подмножество. Предимството на домакина е причината наивното правило да се справя толкова добре; разликата над него е приносът на модела. n = 1015.

Ден по ден през ноември 2026

Всяка линия е седемдневна пълзяща средна на приключилите избори, с точка, отбелязваща дните зад нея. Дни без приключили избори прекъсват линията, вместо да бъдат запълвани.

Топ прогнозиАнализ на стойността
Ден по ден през ноември 2026
Ден по ден през ноември 2026
ДатаТоп прогнозиАнализ на стойността
01.11.202676,2%67,2%
02.11.202676,7%67,0%
03.11.202677,0%66,4%
04.11.202677,0%65,1%

Честни ли са вероятностите?

Това е тестът, който има значение. Групираме всяка прогноза за резултат от мач по публикуваната от нас вероятност и после нанасяме какво наистина се е случило. Калибриран модел лежи върху диагонала.

Перфектно калибриранеНашият модел95% интервал
Колко често наистина се е случило
Честни ли са вероятностите?
Публикувана от нас вероятност

Какво обхваща тази диаграмаРезултат от мача във всеки оценен мач, а не само в подбраните прогнози - подбрано подмножество не би могло да изпита калибрирането честно. Диапазони с твърде малко мачове за нанасяне се сливат с крайните точки, а размерът на точката расте с извадката. Вертикалните линии са 95% интервали: тънък диапазон е несигурно отчитане, а не точно отклонение.

117 мача попаднаха в диапазони с по-малко от 50 във всеки и не са нанесени.

Оценка на Brier: 0,1921Средна квадратична грешка между публикуваната вероятност и изхода. По-ниска е по-добре; 0,25 е това, което получаваш, като предвидиш 50% за всичко.

Калибриране по диапазон на вероятността

Диапазон на вероятносттаПубликувана от нас вероятностКолко често наистина се е случило95% интервалМачове
0,05-0,2014,8%10,7%8,0% – 14,2%384
0,20-0,2522,8%17,7%14,6% – 21,3%496
0,25-0,3027,4%27,8%24,7% – 31,1%752
0,30-0,3532,1%30,4%25,7% – 35,5%336
0,35-0,4037,4%35,4%29,6% – 41,6%243
0,40-0,4542,8%51,4%45,2% – 57,5%251
0,45-0,5047,4%48,3%41,0% – 55,6%176
0,50-0,5552,5%57,5%48,8% – 65,7%127
0,55-0,6057,5%61,1%50,8% – 70,5%90
0,60-0,6562,3%68,5%57,1% – 78,0%73

Интервалът е 95% диапазонът, който наблюдаваното число може да приеме при този размер на извадката. По-тесен означава повече мачове в диапазона.

От кои пазари идват прогнозите

Процент попадения върху смесена кошница не е същото твърдение като процент попадения само върху резултата от мача. Това са шестте най-използвани пазара във всяка кошница, а останалите са групирани, за да можеш сам да прецениш и двете водещи числа.

Топ прогнози

  • Победа на домакина или равен47,0% от прогнозитеn = 334
  • Равен или победа на госта20,1% от прогнозитеn = 143
  • Победа на домакина13,0% от прогнозитеn = 92
  • Над 1,5 гола11,1% от прогнозитеn = 79
  • Над 2,5 гола4,8% от прогнозитеn = 34
  • Победа на госта3,9% от прогнозитеn = 28

Анализ на стойността

  • Победа на домакина67,1% от прогнозитеn = 94
  • Картони домакин под 2,57,9% от прогнозитеn = 11
  • Картони гост под 2,55,7% от прогнозитеn = 8
  • Картони под 4,55,0% от прогнозитеn = 7
  • Корнери под 10,53,6% от прогнозитеn = 5
  • Над 2,5 гола2,9% от прогнозитеn = 4
  • Други пазари (7)7,7% от прогнозитеn = 11

2 невалидни мача бяха изключени от тези числа.

Месечни отчети

Как се справиха прогнозите през ноември 2026

557 от 710 оценени Топ прогнози бяха познати през ноември 2026, процент попадения 78,5%. Анализът на стойността беше верен в 91 от 140 мача (65,0%). Това е с 5,0 пункта повече, отколкото през октомври 2026. Това са числа от началото на месеца до 4 ное 2026; отчетът става окончателен на 2-ро число на следващия месец.

При резултата от мача моделът беше прав в 53,7% от 1015 мача, срещу 45,7% при винаги избиране на домакина.

Всяка прогноза се оценява спрямо резултата след 90 минути, познатите и непознатите, а невалидните мачове са изключени. Историята за всички времена и методът са на страницата Точност.