Точност на прогнозите: юли 2026
Всяка Топ прогноза и Анализ на стойността от месеца, оценени спрямо крайния резултат. Познатите и непознатите се броят еднакво; невалидните мачове са изключени.
Окончателни числа за юли 2026
Процент попадения през юли 2026
Топ прогнози
Единственият избор с най-висока убеденост за всеки мач, във всички пазари.
+1,7 пункта спрямо юни 2026
Анализ на стойността
Избори, при които вероятността на модела се разминава най-много с консенсусната пазарна цена.
+1,1 пункта спрямо юни 2026
В сравнение с налучкването
Числото за точност само по себе си не означава нищо. Единственият полезен въпрос е какво би постигнало едно наивно правило точно в същите мачове.
Измерено във всеки оценен мач, а не в подбрано подмножество. Предимството на домакина е причината наивното правило да се справя толкова добре; разликата над него е приносът на модела. n = 3061.
Ден по ден през юли 2026
Всяка линия е седемдневна пълзяща средна на приключилите избори, с точка, отбелязваща дните зад нея. Дни без приключили избори прекъсват линията, вместо да бъдат запълвани.
| Дата | Топ прогнози | Анализ на стойността |
|---|---|---|
| 01.07.2026 | 67,0% | 63,5% |
| 02.07.2026 | 68,8% | 63,2% |
| 03.07.2026 | 70,4% | 66,0% |
| 04.07.2026 | 69,6% | 62,7% |
| 05.07.2026 | 69,1% | 63,4% |
| 06.07.2026 | 69,2% | 62,7% |
| 07.07.2026 | 70,0% | 63,0% |
| 08.07.2026 | 70,7% | 62,3% |
| 09.07.2026 | 70,6% | 62,5% |
| 10.07.2026 | 68,8% | 62,9% |
| 11.07.2026 | 67,6% | 64,5% |
| 12.07.2026 | 66,5% | 64,3% |
| 13.07.2026 | 66,1% | 64,9% |
| 14.07.2026 | 66,0% | 64,5% |
| 15.07.2026 | 65,0% | 64,6% |
| 16.07.2026 | 65,7% | 63,6% |
| 17.07.2026 | 65,7% | 63,1% |
| 18.07.2026 | 69,5% | 65,2% |
| 19.07.2026 | 69,3% | 63,2% |
| 20.07.2026 | 70,5% | 62,3% |
| 21.07.2026 | 69,6% | 62,3% |
| 22.07.2026 | 68,3% | 61,2% |
| 23.07.2026 | 66,4% | 62,7% |
| 24.07.2026 | 66,6% | 63,3% |
| 25.07.2026 | 62,5% | 61,1% |
| 26.07.2026 | 64,5% | 60,1% |
| 27.07.2026 | 64,8% | 61,2% |
| 28.07.2026 | 65,6% | 61,9% |
| 29.07.2026 | 67,3% | 62,9% |
| 30.07.2026 | 68,1% | 61,0% |
| 31.07.2026 | 68,6% | 60,6% |
Точност по състезания през юли 2026
Състезанията с най-много оценени Топ прогнози този месец, всяко с поне 20.
| Състезание | Топ прогнози | Анализ на стойността |
|---|---|---|
| 63,6%35 от 55 познати | 62,2%69 от 111 познати | |
| 67,5%27 от 40 познати | 57,1%8 от 14 познати | |
| 78,8%26 от 33 познати | 60,9%14 от 23 познати | |
| 67,7%21 от 31 познати | 75,0%6 от 8 познати | |
| 69,0%20 от 29 познати | 62,5%20 от 32 познати | |
| 82,1%23 от 28 познати | 77,8%21 от 27 познати | |
| 75,0%21 от 28 познати | 54,8%17 от 31 познати | |
| 74,1%20 от 27 познати | 50,0%12 от 24 познати | |
| 70,4%19 от 27 познати | 57,9%11 от 19 познати | |
| 70,8%17 от 24 познати | 100,0%5 от 5 познати |
Честни ли са вероятностите?
Това е тестът, който има значение. Групираме всяка прогноза за резултат от мач по публикуваната от нас вероятност и после нанасяме какво наистина се е случило. Калибриран модел лежи върху диагонала.
Какво обхваща тази диаграмаРезултат от мача във всеки оценен мач, а не само в подбраните прогнози - подбрано подмножество не би могло да изпита калибрирането честно. Диапазони с твърде малко мачове за нанасяне се сливат с крайните точки, а размерът на точката расте с извадката. Вертикалните линии са 95% интервали: тънък диапазон е несигурно отчитане, а не точно отклонение.
Оценка на Brier: 0,2003Средна квадратична грешка между публикуваната вероятност и изхода. По-ниска е по-добре; 0,25 е това, което получаваш, като предвидиш 50% за всичко.
Калибриране по диапазон на вероятността
| Диапазон на вероятността | Публикувана от нас вероятност | Колко често наистина се е случило | 95% интервал | Мачове |
|---|---|---|---|---|
| 0,05-0,20 | 14,7% | 16,5% | 14,6% – 18,5% | 1361 |
| 0,20-0,25 | 22,6% | 21,8% | 19,8% – 23,9% | 1530 |
| 0,25-0,30 | 27,4% | 27,6% | 25,6% – 29,6% | 1921 |
| 0,30-0,35 | 32,4% | 29,6% | 26,9% – 32,5% | 1032 |
| 0,35-0,40 | 37,3% | 34,7% | 31,4% – 38,1% | 778 |
| 0,40-0,45 | 42,4% | 46,4% | 42,6% – 50,2% | 658 |
| 0,45-0,50 | 47,4% | 47,2% | 43,1% – 51,3% | 564 |
| 0,50-0,55 | 52,4% | 54,8% | 50,1% – 59,4% | 438 |
| 0,55-0,60 | 57,3% | 60,0% | 54,5% – 65,3% | 315 |
| 0,60-0,65 | 62,4% | 62,4% | 55,8% – 68,7% | 213 |
| 0,65-0,70 | 67,4% | 67,6% | 59,7% – 74,6% | 148 |
| 0,70-0,75 | 72,6% | 69,9% | 58,6% – 79,2% | 73 |
| 0,75-0,80 | 77,2% | 74,0% | 63,3% – 82,5% | 77 |
| 0,80-0,95 | 85,7% | 76,0% | 65,2% – 84,2% | 75 |
Интервалът е 95% диапазонът, който наблюдаваното число може да приеме при този размер на извадката. По-тесен означава повече мачове в диапазона.
От кои пазари идват прогнозите
Процент попадения върху смесена кошница не е същото твърдение като процент попадения само върху резултата от мача. Това са шестте най-използвани пазара във всяка кошница, а останалите са групирани, за да можеш сам да прецениш и двете водещи числа.
Топ прогнози
- Победа на домакина или равен36,9% от прогнозитеn = 442
- Под 3,5 гола25,6% от прогнозитеn = 307
- Равен или победа на госта15,3% от прогнозитеn = 184
- Победа на домакина13,3% от прогнозитеn = 159
- Победа на госта4,3% от прогнозитеn = 52
- Над 1,5 гола3,1% от прогнозитеn = 37
- Над 2,5 гола1,5% от прогнозитеn = 18
Анализ на стойността
- Под 2,5 гола22,0% от прогнозитеn = 286
- Под 3,5 гола17,8% от прогнозитеn = 231
- Над 1,5 гола10,3% от прогнозитеn = 134
- Победа на домакина или равен10,2% от прогнозитеn = 132
- Над 2,5 гола7,2% от прогнозитеn = 94
- Победа на домакина6,6% от прогнозитеn = 86
- Други пазари (27)25,9% от прогнозитеn = 336
3 невалидни мача бяха изключени от тези числа.
Месечни отчети
Как се справиха прогнозите през юли 2026
813 от 1199 оценени Топ прогнози бяха познати през юли 2026, процент попадения 67,8%. Анализът на стойността беше верен в 810 от 1299 мача (62,4%). Това е с 1,7 пункта повече, отколкото през юни 2026.
При резултата от мача моделът беше прав в 51,9% от 3061 мача, срещу 44,7% при винаги избиране на домакина. Сред състезанията с поне 20 оценени Топ прогнози USL League Two имаше най-висок процент попадения: 82,1% от 28.
Всяка прогноза се оценява спрямо резултата след 90 минути, познатите и непознатите, а невалидните мачове са изключени. Историята за всички времена и методът са на страницата Точност.